Lennusulps Winter Swimming Club

märt-ja-kaspar
Märt ja Kaspar

Lennusulpsu liikumise juured algavad 2018 sügisel, mil Kaspar ja Märt hakkasid Noblessneris purjekooli slipil ujumas käima. Nad olid läbi lugenud Wim Hof-ist rääkiva raamatu “Mis ei tapa”. ilmselt kumbki neist ei arvanud, et jätkavad selle hobiga kevadeni välja. Läks aga teisiti. 2019 kevadel olid esimese Märdi poolt euroalusest valmistatud redeli avastanud veel mõned tänulikud aktivistid.

 2020 kevadel istusid Kaspar ja Märt Noblessneri kail pingil ja ootasid järjekorras. Taliujumise järjekorras. Ühe aastaga oli kõik muutunud. Mahajäetud ehitusplatsist oli saanud Tallinna kõige nooblim rajoon. Tundus väga kummaline ja kohati isegi naljakas, et redel oli nii populaarseks muutunud, et Märt ja Kaspar pidid ise järjekorda võtma külma vette pääsemiseks. Ehk just siis hakkas idanema mõte luua paremad võimalused talisupluse harrastamiseks Noblessneris.

 2021 aastaks oli liikumine  märkimisväärselt kasvanud. Hinnanguliselt supleb Noblessneri tervistavates vetes ~2000 inimest. Märt ja Kaspar asutasid MTÜ Noblasulps, et ametlikult korraldada talisuplust Noblessneri sadamas. 2021 aasta sügisesel avasime talisuplusklubi Noblasulps, mis tegutses Noblessneris.

 Aastal 2022 polnud meil võimalik Noblessneris oma uksi avada ehitustegevuse tõttu. Märt ja Kaspar tegid plaani ja leidsid rahastuse uue supluskoha rajamiseks Lennusadamasse. Ehitasime omale unikaalse talisupluse jaoks mõeldud sauna. Uus klubi kannab nime Lennusulps ja avas oma uksed 15. detsembril 2022.