Lennusulps Winter Swimming Club

esimenesulps
Esimene Sulps

Esimese sulpsu koolitus

 

Talisuplemine tagab Eesti kliimas aastaringselt mõnusa sisemise soojuse, rõõmsa meele ning hoiab eemale külmetushaigused. Kas kujutad ette, et kui kõik teised lõdisevad oma kampsikutes, aga sina kuumad oma t-särgis? Või et merevesi pole suvel enam mitte kunagi külm? Sellest võib saada sinu uus reaalsus. Tule esimese sulpsu koolitusele 🙂

 

Esimese sulpsu koolitus on mõeldud inimestele kes soovivad talisuplusega alustada või on alles algajad. Koolituse käigus räägime sellest mis on inimese keha külmaga toimetulemise mehhanismid ning kuidas külmatreening neid arendab. Teeme selgeks turvalise talisuplemise põhitõed. Teoreetilise osa lõpus räägime sellest kuidas vette minna ning seal olemine mõnusaks teha. Peale seda järgneb praktika külmas vees. Hiljem saunas üles soojenedes vahetame kogemusi ja paneme paika treeningkava.

 

Esimese sulpsu koolituse peamised eesmärgid on:

  • Võimalikult mõnus ja turvaline esimene sulps
  • Teadmised ja eeldused talisupluse kui tervisliku harrastusega alustamiseks
  • Esimene samm külmaga sõbraks saamisel 🙂

 

Koolitus kestab 1-2 tundi olenevalt sellest mitu korda ujuma minna. Grupi suurus on kuni 15 inimest. Koolituse hind grupile on 150€. Koolitust viib läbi Lennusulpsu asutaja Märt, kes on turvaliselt esimest korda vette viinud mitusada inimest.

 

Koolitusele võta kaasa:

  • Ujumisriided
  • Rätik
  • Plätud
  • Soe müts

 

NB!

Talisuplemine on üldiselt ohutu ja tervistav tegevus. Koolitusele tulles ning Lennusulpsus ujudes palun arvesta, et vastutad enda eest ise. See tähendab, et hinda olukorda adekvaatselt ning kuula oma keha. Lennusulpsu instruktor teeb endast kõik oleneva, et ujumine oleks mõnus ning ohutu. 

 

Inimesed, kellel on südamega seotud või muid kroonilisi haigusi, palun konsulteerige enne ujuma tulemist oma arstiga. Külma vette minek põhjustab hetkelist suurt südame koormust.

 

Ujumine Lennusulpsus ei ole lubatud inimestele kellel mistahes diagnoosiga seoses võib esineda teadvuse kaotust.

 

esimenesulps-ujumine